- to mieszanina torfu wysokiego, włókna kokosowego, piasku i perlitu. Podłoże charakteryzuje się jest bardzo trwałą strukturą , posiada doskonałe właściwości powietrzno-wodne i cieplne. Polecane do ukorzeniania większości roślin kwaśnolubnych.

pH podłoża 4,0-5,0, zasolenie poniżej 1g NaCl/dm3.

OPAKOWANIA: WOREK 80L, BIG-BAG 2 m3.

Jednym z głównych czynników decydujących o powodzeniu przy produkcji sadzonek roślin wrzosowatych jest dobór właściwego podłoża do ukorzeniania. Aby uzyskać zadawalający stopień ukorzeniania należy stosować w tym celu między innymi podłoże o odpowiednich parametrach. Powinno ono być przepuszczalne, o odpowiednich stosunkach powietrzno-wodnych, lekko kwaśne. Takie warunki zapewnia podłoże do ukorzeniania wrzosowatych Floratin.

Podłoże jest mieszaniną torfu wysokiego odpowiedniej frakcji, włókna kokosowego i gruboziarnistego piasku. Odpowiednio dobrany skład wpływa dodatnio na stopień ukorzeniania się roślin oraz jakość materiału szkółkarskiego. Rośliny ukorzeniane na tym podłożu, mają silnie rozwinięty system korzeniowy tworzący jasną zdrową bryłę.

Zalety podłoża torfowo-kokosowego;

• trwał struktura zapewniająca odpowiednie stosunki powietrzno-wodne,

• dobra pojemność cieplna,

• ograniczone osiadanie i przesychanie podłoża,

• dobre wchłanianie wody,

• niskie zasolenie (poniżej 1 g NaCl/dm) i odpowiednie pH zapewnia roślinom optymalne warunki rozwoju korzeni i siły witalne.

Podłoże znajduje najczęściej zastosowanie do ukorzeniania wrzosów, wrzośców, azalii, różaneczników ,pierisów, borówki amerykańskiej, żurawiny i innych kwaśnolubnych.