- podłoże składa się z torfu wysokiego, włókna kokosowego, gruboziarnistego piasku, dolomitu i dawki startowej nawozu PGMix w wysokości 0,75 kg/m3. Charakteryzuje się trwałą strukturą, ograniczonym osiadaniem i zamulaniem pojemników. Jest przydatne do uprawy większości roślin liściastych.

pH 5,5-6,0, zasolenie poniżej 2g NaCl/dm3.

OPAKOWANIA: WOREK 80L, BIG-BAG 2 m3.

Na opłacalność produkcji szkółkarskiej w dużej mierze wpływa okres potrzebny do wyprodukowania pełnowartościowego materiału handlowego. Okres ten zależy między innymi od rodzaju zastosowanego podłoża zwłaszcza w początkowym okresie produkcji.

Podłoże torfowo-kokosowe FLORATIN do produkcji krzewów liściastych stosowane jest głównie do wysadzania ukorzenionych sadzonek do doniczek P-9, jak również i do większych.

Podłoże produkowane jest z wysokiej jakości torfu wysokiego, włókna kokosowego i piasku. Posiada standardowo dawkę startową nawozu PGMix w ilości 0,75 kg. Kwasowość podłoża zneutralizowano wapnem dolomitowym bogatym w magnez.

Podłoże FLORATIN posiada bardzo dobrą strukturę i doskonałe właściwości powietrzno-wodne.

Oprócz dawki startowej nawozu PGMix, polecamy zastosowanie nawozów wolnodziałających zapewniających nawożenie na cały sezon. Technologia produkcji podłoży oparta na mieszaniu metodą tzw. „małych dawek” zapewnia równomierne wymieszanie nawozu w całej partii podłoża.

FLORATIN do roślin liściastych charakteryzuje się takimi cechami jak;

• trwała struktura o doskonałych właściwościach powietrzno-wodnych,

• ograniczone osiadanie, dużą trwałością mechaniczną,

• dobrą pojemnością cieplną,

• łatwiejszym niż przy czystym torfie ponownym nawilżaniem podłoża,

• niskim zasoleniem,

• brakiem zanieczyszczeń ,

• podwyższoną odpornością na mineralizację.

Te doskonałe właściwości podłoże uzyskuje między innymi dzięki obecności włókna kokosowego. Dzięki kilkukrotnie wolniejszemu procesowi mineralizacji w stosunku do torfu, włókno kokosowe stanowi mechaniczny element strukturotwórczy, ogranicza proces osiadania i zamulania podłoża w pojemnikach. Również korzystnie wpływa na właściwości wodne podłoża. Kokos dłużej utrzymuję wilgotność, podłoże w przypadku przesuszenia w znacznie mniejszym stopniu odstaje od ścianek doniczki, a jego ponowne nawilżenie nie stanowi problemu.

Podłoże w big-bagach o poj. 2m3 produkowane jest wyłącznie pod zamówienie producenta, z którym uzgadnia się skład, termin dostawy, ewentualnie dodatkowe nawożenie, np. nawozami o spowolnionym działaniu. Każdy big-bag umieszczony jest na palecie co umożliwia transport i rozładunek. Konstrukcja big-baga, po podniesieniu go do góry i rozsznurowaniu dna umożliwia wysypanie podłoża.