FLORATIN jest produktem firmy TIN TOURS spółki z o.o. z siedzibą w Brzeszczach w woj. małopolskim.

Spółka działa od połowy 1991 roku. Pierwotnym celem firmy była sprzedaż artykułów z surowców naturalnych pochodzenia krajowego jak również importowanych głównie z Dalekiego Wschodu pod potrzeby domu i ogrodu. Z czasem coraz dynamiczniej rozwijało się zaopatrzenie ogrodnictwa, a zwłaszcza szkółkarstwa, w takie artykuły jak tyczki i różnego rodzaju podpory bambusowe, pałki i krążki kokosowe, włókno kokosowe, chusty jutowe i inne artykuły przydatne w profesjonalnej produkcji ogrodniczej.

W 2001 roku powstał pomysł podjęcia produkcji profesjonalnych podłoży ogrodniczych z udziałem włókna kokosowego. W celu dokładnego określenia przydatności włókna kokosowego w ogrodnictwie podjęto współpracę z Instytutem Ogrodnictwa i Szkółkarstwa w Skierniewicach. Przeprowadzono wiele badań i doświadczeń zarówno w Instytucie jak i wielu gospodarstwach ogrodniczych i szkółkarskich.

Efektem tej współpracy było opracowanie profesjonalnych mieszanek i podjęcie decyzji o uruchomieniu produkcji podłoży torfowo-kokosowych pod marką FLORATIN. Produkcja odbywa się na nowoczesnej w pełni zaumatyzowanej linii. Podstawowe komponenty podłoży to torfy z krajów nadbałtyckich, oraz włókno kokosowe ze Sri Lanki. Większość produkcji adresowana jest bezpośrednio do producentów najczęściej w postaci big-bagów. Producentom oferujemy sprawdzone od 10-u lat receptury, ale również możemy przygotować podłoże wg. wskazań własnych.

Bardzo intensywnie rozwija się również produkcja na rynek hobby. Wysokiej jakości podłoże opakowane w kolorowe, efektowne worki o różnych pojemnościach sprawia że FLORATIN zajmuje coraz bardziej znaczące miejsce nie tylko na rynku krajowym, ale wzrasta również sprzedaż eksportowa między innymi na rynki Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Niemiec i Ukrainy.

Firma Tin Tours istnieje na rynku już od 25 lat!