- to wysoce specjalistyczne podłoże składające się z włókna kokosowego i perlitu. Przepuszczalne, o dobrych właściwościach powietrzno-wodnych, łatwo nagrzewające się, nie osiadające w trakcie uprawy, przydatne w uprawie tradycyjnej jak i w pełni zautomatyzowanej.

pH podłoża 5,5-6,5, zasolenie poniżej 2g NaCl/dm3.

OPAKOWANIA: WOREK 80L, BIG-BAG 2 m3.

Jest to wysoce specjalistyczne podłoże polecane do wieloletniej uprawy róż na kwiat cięty. Przeznaczone do stosowania zarówno w uprawie tradycyjne jak i w pełni zautomatyzowanej. Podstawowe komponenty podłoża stanowi włókno kokosowe oraz perlit.

Komponenty te sprawiają że podłoże Floratin posiada doskonałe właściwości powietrzno-wodne, nie ma tendencji do nadmiernego osiadania i zamulania, w czasie uprawy łatwo rozgrzewa się. Ponieważ jest to podłoże całkowicie organiczne, jego neutralizacja nie stanowi żadnego problemu.

Specyficzne właściwości powietrzno-wodne włókien kokosowych wymagają częstszego nawadniania, lecz mniejszymi dawkami pożywki.

Nawożenie róż powinno być oparte na systematycznej kontroli zawartości składników pokarmowych w podłożu. Wyniki analiz są podstawą do ustalenia odpowiednich dawek i rodzajów nawozów, niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.

Cechą charakterystyczną podłoży z udziałem włókna kokosowego jest podwyższona zawartość potasu. Dlatego przed rozpoczęciem uprawy należy wykonać analizę na zawartość składników pokarmowych i dopiero na jej podstawie można przygotować pożywkę do fertygacji. Generalnie, w początkowym okresie wegetacji pożywka powinna zawierać zwiększoną zawartość wapnia, magnezu oraz żelaza, natomiast zmniejszoną ilość potasu.